Vilhelmas (Vilius) Storosta

Filosofas, rašytojas, publicistas, kultūros veikėjas

Gimimo data: 1868-03-22

PABENDRAUK PER MESSENGER!

Įdomūs faktai

Nepaisant to, kad maisto ruošimas ir rūpestis, kaip išsaugoti jaunystę, visad buvo laikomi moterų reikalais, pirmasis Lietuvoje pradėjo propaguoti sveikos mitybos ir vegetarizmo principus, parašė pirmąjį Lietuvoje dietologijos vadovėlį „Sveikata, jaunumas, grožė“ (1928).  

Pirmasis Lietuvos jogas, nors pats savęs taip nevadino – besigydydamas džiovą, atlikdavo asanas, domėjosi rytų filosofija ir iš sanskrito kalbos išvertė indų religinį tekstą „Bhagavadgyta“ (1947).

1940 m. Vilhelmas Storosta, geriau žinomas kaip Vydūnas, buvo pasiūlytas į kandidatus Nobelio premijai gauti, tačiau dėl prasidėjusio karo tais metais premijos nebuvo teikiamos.

Parašė ir režisavo daugiau nei keturiasdešimt dramų, kuriose kūrė stiprių ir savarankiškų moterų personažus. Tokie personažai  ir dabar reti lietuvių dramaturgijoje. Be to, savo kūryba jis siekė paskatinti žiūrovų meilę lietuvių kalbai ir kultūrai.

Trūksta idėjų kaip sukurti savo CV?
Pasitelk į pagalbą „Europass”!

Kone visą gyvenimą nugyvenęs Vokietijai priklausiusios Rytų Prūsijos lietuviškoje dalyje, nuo mažens patyriau nuosekliai vykdomą tautinių mažumų asimiliavimo politiką. Kaip sakė Otas von Bismarkas – viena imperija, viena kalba. Matydamas tautos išnykimo, nutautėjimo grėsmę, gyvenimą paskyriau lietuvių tautinės savimonės žadinimui ir ugdymui.

Atsisiųsti CV

Gimtoji kalba

Lietuvių (Prūsų krašto tarmė)

Ar jau turi savo „Europass“ CV?

Kas yra „Europass“ CV?

„Europass“ CV – tai standartizuoto formato gyvenimo aprašymas, kuris padeda įvertinti ir tinkamai pristatyti asmens įgūdžius, kompetencijas, kvalifikaciją ir darbo patirtį. Šis formatas atpažįstamas ir plačiai naudojamas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje.

Paprasta ir patogu pildyti

  • Pildant „Europass“ CV, tame pačiame lange matysite patarimus ir paaiškinimus kaip pildyti CV bei atskiras jo dalis.
  • El. redaktorius pasirūpina, kad neužpildyti CV laukeliai, pavyzdžiui, neturint darbo patirties, nebūtų atvaizduojami jau užpildytame CV.
  • Aiški CV struktūra
  • Galima turėti ne vieną CV variantą
  • Kalbų įsivertinimo lentelė, kurią pildant matomi patarimai, kaip teisingai kalbos mokėjimą įvertinti
  • Patogus formatavimas: nereikia tvarkyti lygiavimo, šrifto, tarpų tarp eilučių ir t.t

0 metų

Naudojama forma

0 mln.

Užpildytų „Europass“ CV

0 sek.

Kas 2 sek. užpildoma forma

0 kalbos

Galimybė pasirinkti šablono kalbą

Susikurk savo
„Europass“ CV jau dabar!