Bronius Kelbauskas

Solistas ir baletmeisteris

Gimimo data: 1904-12-25

PABENDRAUK PER MESSENGER!

Įdomūs faktai

XX amžiaus pradžioje, kai baletas buvo laikomas labiau moteriška veikla, tapo pirmuoju profesionaliu Lietuvos baleto šokėju ir baletmeisteriu.

Buvo pirmosios valstybės teatro trupės, išvykusios į užsienio gastroles, narys. Trupės pasirodymai susilaukė tarptautinio pripažinimo Monte Karle.

Sukūrė pirmą daugiaveiksmį lietuvišką baletą J. Pakalnio „Sužadėtinė“ (1943), kuriame kūrybiškai suderino klasikinius ir lietuvių liaudies šokių elementus.

Trūksta idėjų kaip sukurti savo CV?
Pasitelk į pagalbą „Europass”!

Būdamas vyru, nepabijojau tapti pirmuoju profesionaliu baleto šokėju, o vėliau – baletmeisteriu ir mokytoju. Nuo vaikystės nesu labai iškalbingas, todėl save geriausiai išreiškiu per judesį. Atvykau į Kauną po Pirmojo pasaulinio karo ir pradėjau mokytis O. Dubeneckienės naujai įkurtoje baleto studijoje. Buvau vienintelis solistas vyras, tad per pamokas teko vienam kilnoti net aštuonias šokėjas. Būti pirmam sunku, teko daug klysti, mokytis. Kiekviena sutikta šokio partnerė man padėjo tapti vis geresniu šokėju. Dėka kiekvieno mokytojo tobulėjo mano technika. Be galo myliu savo profesiją, net atostogų metu negalėdavau liautis treniravęsis.

Atsisiųsti CV

Gimtoji kalba

lietuvių

Ruzgaitė Aliodija. Ilgas kelias siekiant tobulumo : Broniui Kelbauskui - 95! // Muzikos barai. - 1999, Nr. 12, p. 52-55. https://parodos.lnb.lt/exhibits/show/lietuvos-baletui-90/item/3527

Ruzgaitė Aliodija. Pirmasis Lietuvos baleto primarijus ir choreografas // Krantai. 2003, Nr. 2, p. 19-28 https://parodos.lnb.lt/exhibits/show/lietuvos-baletui-90/item/3684

Ruzgaitė Aliodija. Kelbauskas Bronius. – Iliustr. // Visuotinė lietuvių enciklopedija. – Vilnius, 2006. – T. 9, p. 704-705. https://www.vle.lt/Straipsnis/Bronius-Kelbauskas-39344

https://www.7md.lt/archyvas.php?leid_id=649&str_id=3797

Ar jau turi savo „Europass“ CV?

Kas yra „Europass“ CV?

„Europass“ CV – tai standartizuoto formato gyvenimo aprašymas, kuris padeda įvertinti ir tinkamai pristatyti asmens įgūdžius, kompetencijas, kvalifikaciją ir darbo patirtį. Šis formatas atpažįstamas ir plačiai naudojamas ne tik Lietuvoje, bet ir visoje Europoje.

Paprasta ir patogu pildyti

  • Pildant „Europass“ CV, tame pačiame lange matysite patarimus ir paaiškinimus kaip pildyti CV bei atskiras jo dalis.
  • El. redaktorius pasirūpina, kad neužpildyti CV laukeliai, pavyzdžiui, neturint darbo patirties, nebūtų atvaizduojami jau užpildytame CV.
  • Aiški CV struktūra
  • Galima turėti ne vieną CV variantą
  • Kalbų įsivertinimo lentelė, kurią pildant matomi patarimai, kaip teisingai kalbos mokėjimą įvertinti
  • Patogus formatavimas: nereikia tvarkyti lygiavimo, šrifto, tarpų tarp eilučių ir t.t

0 metų

Naudojama forma

0 mln.

Užpildytų „Europass“ CV

0 sek.

Kas 2 sek. užpildoma forma

0 kalbos

Galimybė pasirinkti šablono kalbą

Susikurk savo
„Europass“ CV jau dabar!